Szkolenie "Opiekun w przedszkolu"

Kursy na opiekuna w przedszkolu są dedykowane dla osób pragnących zdobyć fachową wiedzę oraz umiejętności niezbędne do pracy na stanowisku. Chociaż jest to zawód, który niesie ze sobą wiele wyzwań, zapewnia również wiele satysfakcji. Daję okazję obserwowania rozwoju dzieci oraz pomagania im w nauce funkcjonowania w grupie oraz nawiązywaniu interakcji z rówieśnikami.

Niezbędne kwalifikacje


Praca Opiekuna w przedszkolu obejmuje organizowanie dzieciom czasu oraz aktywności wspierających ich rozwój. Polega również na pilnowaniu, by każdy z podopiecznych był bezpieczny i przyjemnie spędzał czas. W tym celu opiekun musi zdobyć niezbędne kwalifikacje, potwierdzające jego wiedzę oraz umiejętności praktycznej. Na naszych szkoleniach przekazujemy wszystkie niezbędne wiadomości, które ułatwią kursantom funkcjonowanie na nowo obranej ścieżce kariery.

Doskonale wiemy, że pedagogika jest dziedziną żywą, a nowe badania przynoszą zmiany, jeśli chodzi o wiedzę na temat rozwoju dziecka. Właśnie dlatego dbamy o to, by nasze kursy były zgodne z aktualnymi standardami i przekazywały wiedzę obejmującą nowoczesne metody pracy z podopiecznymi w wieku przedszkolnym.
 

Jaki materiał przerabiany jest na zajęciach?


Podczas zajęć kursanci poznają wiadomości dotyczące psychpedagogicznego rozwoju dziecka. Poznają zatem istotę jego rozwoju w tym wieku. Otrzymują informację dotyczące adaptacji dzieci w grupie, z naciskiem na rolę poszczególnych czynników jakie wpływają na ten proces.

Przekazywana jest wiedza dotycząca sposobów wszechstronnego stymulowania rozwoju podczas codziennych zajęć.

Praca opiekuna w przedszkolu wymaga nie tylko pracy z dziećmi, ale także wiedzy z innych obszarów. Właśnie dlatego kursanci zdobywają wiedzę z zakresu medycyny ratunkowej, BHP oraz przepisów, które mają zastosowanie przy piastowaniu pracy na takim stanowisku.

Serdecznie zapraszamy!

Dzięki naszym kursom można poszerzyć swoje kwalifikacje i zainwestować w swoją przyszłość, zyskują uprawnienia do opieki nad dziećmi w wieku przedszkolnym.