Asystent nauczyciela w przedszkolu

Asystent nauczyciela w przedszkolu pełni bardzo odpowiedzialną rolę. Ma on bowiem zapewniać nauczycielowi wsparcie podczas opieki nad grupą, wszelkich czynnościach porządkowych oraz podczas prowadzenia zabaw czy realizacji działań dydaktycznych. Obecność asystenta znacznie ułatwia nauczycielowi pracę oraz pozwala zwiększyć poziom bezpieczeństwa dzieci w placówce. Osoba znajdująca się na takim stanowisku należy mieć ukończony kurs i właściwe uprawnienia. Praca z dziećmi wymagać zatem odpowiedniego przygotowania.

Jak przebiega kurs?


W ramach zajęć przygotowujemy kandydatów do pełnienia obowiązków w charakterze asystenta nauczyciela w przedszkolu. Przekazujemy im niezbędną wiedzę oraz umiejętności z dziecin takich jak pedagogika wczesnoszkolna, psychologia, edukacja czy zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy na tego typu stanowisku. Absolwenci naszych kursów znają również wszelkie niezbędne przepisy prawne wiążące się ze stanowiskiem.

Asystent nauczyciela w przedszkolu – zawód zapewniający szerokie możliwości


Po ukończeniu kursu można pracować nie tylko w przedszkolu, ale także w różnorodnych zespołach wychowania przedszkolnego, żłobkach, na świetlicach i nie tylko. Ukończenie tego kursu jest to zatem świetne rozwiązanie dla osób, które pragną zwiększyć swoje szanse na rynku pracy i zyskać nowe możliwości. Ponadto, obowiązujące prawo nakazuje zatrudnianie asystenta nauczyciela w przedszkolach integracyjnych oraz specjalnych.

Jest to świetna okazja dla osób, które chciałyby podjąć pracę w placówkach przedszkolnych, jednak nie posiadają uprawnień nauczyciela lub są w trakcie ich zdobywania. W ten sposób można zdobyć sobie doświadczenie, które z pewnością będzie niezwykle pomocne na kolejnych szczeblach kariery.

Dlaczego warto?


Zawód asystenta nauczyciela w przedszkolu to świetny sposób na inwestycję w swoją karierę oraz perfekcyjna podstawa do dalszego rozwoju. Ukończenie kursu pozwala znacznie rozwinąć swoje możliwości zawodowe i zapewnia dużą dawkę wiedzy. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z