Szkolenie "Opiekun osób starszych i niepełnosprawnych

Praca w charakterze opiekuna do osób starszych i niepełnosprawnych jest bardzo odpowiedzialna, wymaga empatii oraz cierpliwości, jednak niesie wiele satysfakcji oraz pozwala uczynić wiele dobra dla drugiego człowieka.

Kurs stanowi okazję do zwiększenia kwalifikacji oraz poszerzenia swoich możliwości zawodowych. Dzięki niemu można podjąć pracę związaną z opieką nad osobami niepełnosprawnymi, chorymi lub starszymi, zarówno na terenie kraju, jak i za granicą. Praca wiąże się z zaspokajaniem potrzeb psychologicznych, społecznych, biologicznych, wspieraniem podopiecznego oraz dbaniem o jego bezpieczeństwo i prawidłowe funkcjonowanie.

Dlaczego warto zdecydować się na kurs?


Chcąc nieść pomoc seniorom oraz osobom niepełnosprawnym, należy jednak mieć odpowiednie umiejętności praktyczne i wiedzę, poparte kwalifikacjami. Właśnie dlatego warto zapisać się na szkolenie, które pozwolą uzyskać niezbędne umiejętności. Zajęcia przygotują kursantów do pracy z zarówno z osobami w podeszłym wieku, cieszącymi się względną sprawnością, jednak potrzebującymi dodatkowego wsparcia oraz leżącymi oraz intensywniejszej opieki.

Niezbędne umiejętności


W trakcie zajęć kursanci zdobędą wiedzę, która pozwoli im wesprzeć podopiecznym na każdym polu. Dowiedzą się jak pomagać im w codziennych czynnościach, wspierać je, dbać o ich higienicznę, przeprowadzać profilaktykę odleży nową oraz zabiegi pielęgnacyjne.

Podczas zajęć podejmowana jest również tematyka związana z pierwszą pomocą przedmedyczną czy obowiązkami, przepisami oraz dokładną specyfiką pracy.

Podczas zajęć przykładamy największą wagę do praktycznego aspektu pracy, dzięki czemu kursanci wiedzą, jak ich praca będzie wyglądała w praktyce. Osoby, które ukończą kurs będą przygotowane do przystąpienia do pracy.

Cel szkolenia


Podczas kursu, uczestnicy nabywają wiedzę oraz umiejętności niezbędne do fachowej opieki nad osobą starszą lub niepełnosprawną. Podejmowane są kwestie związane z warunkami pracy opiekuna, a także kwestiami medycznymi czy psychologicznymi.