JPB Doradztwo personalne


Warsztaty

Pierwsza Pomoc Przedmedyczna

07.09 - 07.09.2019

Pierwsza pomoc przedmedyczna z zakresem pediatrycznym

Zgłoszenia przez Formularz zgłoszeniowy lub tel. 509 167 112

Pierwsza pomoc przedmedyczna

Zagadnienia:

  1. Elementy kursu pierwszej pomocy przedmedycznej.
  2. Udzielanie pierwszej pomocy i RKO.
  3. Zachowanie w sytuacjach kryzysowych, .
  4. Ćwiczenia na fantomie.

Warsztat prowadzony jest przez pielęgniarkę. Wszystkie przedstawiane zasady pierwszej pomocy są zgodne z najnowszymi wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji.

Koszt: 120 zł/os. Dla naszych absolwentów lub kilku osób zgłoszonych razem koszt wyniesie 100 zł/os!

Zajęcia odbywają się w godzinach 9.00-14.00 lub 14.00-20.00

Po zakończeniu warsztatu uczestnicy otrzymują zaświadczenia potwierdzające uczestnictwo.

Inteligencja emocjonalna dziecka

13.09 - 13.09.2019

Jak wspierać inteligencję emocjonalną dziecka przez codzienną zabawę?

Zgłoszenia przez Formularz zgłoszeniowy lub tel. 509 167 112

Inteligencja emocjonalna oznacza dla nas rozpoznawanie emocji, swoich oraz innych ludzi, a także umiejętność radzenia sobie z nimi. A czym jest inteligencja emocjonalna dziecka? Czy dzieci się z nią rodzą? Co robić, by umiejętnie w nich kształtować wrażliwość, empatię i asertywność?

Celem warsztatu jest uzyskanie wiedzy na temat inteligencji emocjonalnej u dziecka, a także poznanie konkretnych technik i sposobów na zabawę, podczas której będziemy wspierać inteligencję emocjonalną dziecka.

Czas trwania: 3 h. Koszt: 200 zł.

Zajęcia przy ul. Żurawiej 6/12 lok. 315 (III piętro), o godzinie 15:00.


Zaburzenia spektrum Autyzmu

20.09 - 20.09.2019

Coraz częściej spotykamy się z określeniem „autyzm” i „zespół Aspergera”. Co właściwie oznaczają te terminy i czy to nie przypadkiem moda, która zapanowała na eufemistyczne nazwanie braku wychowania? Warsztat dwudniowy

Zgłoszenia przez Formularz zgłoszeniowy lub tel. 509 167 112

Warsztat dwudniowe: 1-2 kwietnia 2019


Coraz częściej spotykamy się z określeniem „autyzm” i „zespół Aspergera”, zwłaszcza w szkołach i mediach. Co właściwie oznaczają te terminy i czy nie jest to przypadkiem moda, która zapanowała na eufemistyczne nazywanie braku wychowania? Otóż nie: te terminy dotyczą zaburzeń, które wymagają wiedzy i szczególnego zachowania.


Postęp wiedzy pozwala na coraz wcześniejsze diagnozowanie tych zaburzeń, a co za tym idzie, rozpoczęcie terapii dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera. Terapia z kolei pomaga dzieciom odnaleźć się i funkcjonować w świecie, co często jest dla nich ogromnym wyzwaniem.


Dwudniowe warsztaty skierowane są w szczególności do opiekunów i pedagogów wszystkich placówek, w tym takich, w których są najmłodsze dzieci. Serdecznie zapraszamy również rodziców, którzy często czują się zagubieni i nie wiedzą, gdzie szukać wskazówek i pomocy po tym, jak poznają diagnozę swojego dziecka.


Szczegóły wytłumaczy mgr pedagogiki specjalnej, absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej. Po podyplomowych studiach dotyczących Terapii pedagogicznej dzieci z dysfunkcjami pracuje z dziećmi cierpiącymi na zaburzenia w spektrum autyzmu w przedszkolu i szkole podstawowej. Jako praktyk, stale poszerza swoje kompetencje w tym zakresie tematycznym, szkoląc się w metodach pracy z dziećmi i młodzieżą i uczestnicząc w konferencjach o tematyce autyzmu.


Koszt warsztatu dla osoby indywidualnej: 600 zł

Absolwenci i osoby zgłaszające się wspólnie - 400 zł

Przygoda ze sztuką

27.09 - 27.09.2019

Jak prowadzić zajęcia rozwijające wrażliwość artystyczną dzieci

Zgłoszenia przez Formularz zgłoszeniowy lub tel. 509 167 112

Każde dziecko jest artystą! Dzięki niczym nieograniczonej wyobraźni i ogromnym pokładzie kreatywności, dzieci fantastycznie odnajdują się w artystycznych aktywnościach. Dla nich jest to przede wszystkim świetna zabawa. Dla nas - rodziców, nauczycieli, opiekunów - szansa, by wspierać dziecięcą aktywność i otwartość.

Na szkoleniu uczestnicy uzyskają wiedzę o sposobach na rozwijanie myślenia i kreatywności dziecka, poznają niestandardowe techniki artystyczne (np. malowanie z użyciem nietypowych materiałów i sposobów), dowiedzą się, jak rozmawiać z dziećmi o sztuce i jak prowadzić zajęcia, by wspierać, a nie "zabijać" kreatywność.

Uczestnik zyska także mnóstwo inspiracji do wykorzystania przedmiotów codziennego użytku, które są w każdym domu i mogą tanim kosztem umożliwić rozwijanie wyobraźni, nie tylko dziecięcej!

Program:

  1. Rozwój myślenia małego dziecka - najważniejsze etapy
  2. Czym jest kreatywność?
  3. Jak wspierać kreatywność dziecka? Ćwiczenia i zasady
  4. "Sztuka wyższa" - czy i jak wprowadzać ten temat?
  5. Techniki artystyczne rozbudzające kreatywność - ćwiczenia

Czas trwania: 4 h. Adres: ul. Żurawia 6/12, lok. 315 (III piętro).

Koszt: 250 zł w cenie regularnej. Cena promocyjna - 200 zł