JPB Doradztwo personalne

Zaloguj

Opiekun osób starszych i niepełnosprawnych

aa1a0b8130-hands-981400960720.jpgPodczas szkolenia „Opiekun osób starszych i niepełnosprawnych” przedstawimy Państwu niezbędną wiedzę z zakresu:

  • Pierwsza pomoc przedmedyczna
  • Procesy związane ze starzeniem się organizmu
  • Psychologiczne aspekty pracy z osobą starszą
  • Pielęgnacja i obserwacja osób starszych i niepełnosprawnych
  • Obsługa higieniczna osób leżących, otyłych, niepełnosprawnych
  • Profilaktyka przeciwodleżynowa
  • Choroby wieku podeszłego
  • Rynek pracy usług opiekuńczych w Polsce i za granicą


Zajęcia prowadzone są przez doświadczoną kadrę, która w przystępny sposób przekaże wiedzę podczas zajęć w formie wykładów, warsztatów, dyskusji i ćwiczeń. Podczas szkolenia wykorzystujemy fantomy, pomiarowe urządzenia medyczne.

Do każdego z uczestników podchodzimy indywidualnie. Staramy się kłaść nacisk na tematy związane ze specyfiką pracy, jaką będą wykonywać uczestnicy po ukończeniu szkolenia (praca w domu prywatnym, praca w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczy, praca z osobami z zaburzeniami psychicznymi).

Każdego z naszych szkoleń zawiera moduł dotyczący specyfiki rynku pracy usług opiekuńczych, podczas którego dowiedzą się Państwo, jak zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie, jak przygotować się do rozmowy o pracę oraz przedstawić się np. podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Oprócz zajęć teoretycznych odbywają się także 80-godzinne praktyki zawodowe w Zakładach Opiekuńczo – Leczniczych, Domach Pomocy Społecznej lub Prywatnych Domach Opieki, podczas których uczestnicy sprawdzą swoje umiejętności w praktyce oraz poznają specyfikę zawodu opiekuna.

Zapewniamy szkolenie solidnie przygotowujące do pracy opiekuna osób starszych zarówno pod względem teoretycznym, jak i praktycznym.

Istnieje możliwość zrealizowania szkolenia bez praktyk zawodowych.

Liczba godz: 20 godzin teorii - koszt 500 zł

Szkolenie teoretyczne z praktykami

Liczka godz: 20 godzin teorii + 80 godzin praktyk = koszt 700 zł za 100 godzin

Po ukończeniu szkolenia uczestnicy otrzymają Zaświadczenie o ukończeniu szkolenia i na życzenie - o warsztacie z Pierwszej pomocy przedmedycznej.

Część teoretyczna szkolenia odbywa się w sali szkoleniowej zlokalizowanej w Centrum Warszawy: ul. Żurawia 6/12 lok. 314 i 315 (III piętro). Miejsce odbywania praktyk zawodowych ustalamy indywidualnie.

Dowiedz się wiecej

Napisz do nas