JPB Doradztwo personalne

Jak wychowywać, żeby nie zepsuć?


Zajęcia poprowadzi Pani Arleta Balcerek
– psycholog, psychoterapeuta. Zajmuje się poradnictwem psychologicznym, prowadzi indywidualne i grupowe psychoterapie. Podczas szkoleń dla opiekunek przekazuje wiedzę z zakresu psychologii rozwojowej i wychowawczej oraz pedagogicznych aspektów pracy z dzieckiem.

Zagadnienia

1. Wychowanie, a co to takiego?

2. A czemu tobie wolno? – czyli jak zachowanie i osobowość opiekuna wpływa na wychowanka? – rozpoznawanie własnych schematów, emocji i „trudnych” zachowań, identyfikowanie problemów, itp.

3. Zrobię to po swojemu – jak schematy wychowania wyniesione z domu rodzinnego wpływają na wychowywane przez nas dzieci?

4. Ręce opadają – czyli myślenie – klucz do dobrych relacji – jak wprowadzać zmiany w swoim myśleniu i co to znaczy „zdrowe myślenie”?

5. A nie mówiłam? – czyli jak mówić, żeby być zrozumianym i jak słuchać, żeby dobrze zrozumieć? – w jakiś sposób mój sposób komunikowania się i moje schematy myślowe wpływają na to, co mówię i co słyszę?

6. Załóż czapkę! – jak trzymać normy i wyciągać konsekwencje, ale też jak nagradzać, żeby wzmagać motywację do działania.

Zajęcia mają charakter warsztatowo-wykładowy.

Celem zajęć będzie pogłębienie wiedzy dotyczącej wychowania i wpływu własnych sposobów myślenia i zachowania na przekazywane dzieciom treści, a także przekładanie teorii na praktykę w trakcie części warsztatowej.

Uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość lepiej poznać siebie i poszerzyć swoją wiedzę oraz kompetencje wychowawcze. W trakcie ćwiczeń będą mogli trenować nowe umiejętności i podzielić się swoimi przemyśleniami oraz trudnościami.

Dowiedz się wiecej

Napisz do nas